Toplantıdan Siyasi Nezaketsizliğe Tepki Çıktı

Çankırı Kent Konseyi Aylık Toplantısını Yaptı

 Çankırı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Muzaffer Derelli Başkanlığında aylık mutat toplantıda bir araya geldi. Çalışma gruplarından gelen teklif ve önerilerin değerlendirildiği toplantıda ülke gündemine dair konular da görüşüldü.  

Kent Konseyi Başkanı Derelli, “Son dönemde Almanya, Hollanda, Danimarka’nın tutumu ve halen bizim terörist olarak tescillediklerimiz ile kol kola dolaşanların hesapları tutmayacaktır.” dedi. Derelli sözlerine şu şekilde devam etti.

“Biz demokrasiyi içine sindirmiş bir milletiz. 15 Temmuz’dan bugüne kadar geçen süreyi değerlendirdiğimizde sadece içimizdeki hainlerin dışında bizimle müttefikliğini ilan etmiş ülkelerin yaptıklarının altında da çok büyük hesaplar var.  Çankırı kent Konseyi olarak ülkemize karşı sergilenen bu nezaketsiz tutumu şiddetle kınıyor ve kınamakla kalmayıp bulunduğumuz her platformda bunların deşifre edilmesi gerektiğini savunuyoruz.

Hepimiz ayrı fikirlere sahip olabiliriz, bu bizim zenginliğimizdir. Biz 15 Temmuz gecesi meydanları nasıl hınca hınç doldurup bir ayı aşkın sürece demokrasi, vatan, bayrak, millet, devlet adına bir arada nöbet tutmuşsak, bir ve beraber olmuşsak bunun altındaki sebep; kardeş olmamız, bir olmamız, diri olmamız. Fikir ayrılıkları, teşkilat, sendika, dernek, vakıf ayrılıkları bizim kardeşliğimize zarar veremez. Son olarak Hollanda’nın ciddiyete yakışmayan çirkin tavrı, uluslar arası siyasetin ana çerçevesinden çıkmış ve bunun sonucunda milli bir hal almıştır.  Neyse ki, biz öyle bir ecdadın torunlarıyız ki; vakti gelince tek yumruk olur ineriz!” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin hain bir pusu ve abluka altında olduğunu belirten Derelli, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde sıkıntıları aşıp dâhili ve harici düşmanlara fırsat vermeyeceklerini kaydetti.

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Yorum Gönder