Çankırı Kent Konseyi “Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı”na Katıldı

 

Çankırı Kent Konseyi, Adana’da düzenlenen  “Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı”na katıldı. Çankırı’yı; Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli ve Konsey Genel Sekreteri Funda Öz Zeğerek temsil etti.

Adana Kent Konseyi tarafından düzenlenen toplantıda; Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetimi, 65 şehrin Kent Konseyi Başkanları ve Genel Sekreterleri ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Başkanı Fatma Şahin, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü bir araya geldi. TV canlı yayın bağlantısı ile izleyicilere de açık olarak yapılan toplantıda, kent konseylerinin kentlerdeki problemlerin çözümüne katkısı, sorunların çözümü noktasında birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılla hareket etmenin önemi vurgulandı.

Atölye çalışmalarında gruplara ayrılan ekipler, “Hayalimdeki Kent Vizyonu, Kent Vizyonunun Kente Yaygınlaştırılması, Kent Vizyonu Uygulamasında Kent Konseylerinin Rolü üzerine gerçekleştirdikleri çalışmaların sonuçlarını paylaşarak değerlendirdi. Program, rozet takdimi ile sona erdi.

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz

Yorum Gönder