Kent Konseyi Başkanı Yazı

Değerli Hemşehrilerim,

Farklı meslek grupları ve kesimlerden “Çankırı Sevdalısı” birçok insanın bir araya gelerek Çankırı için ortak akılla hareket etmeleri; şehrin gelişmiş, modern ve yaşanabilir olması açısından büyük önem taşımaktadır. 2007 yılında faaliyete geçen Çankırı Kent Konseyi’nin sunduğu önerilerin yerel yönetimlerce dikkate alındığını ve değerlendirildiğini görmek sevindiricidir.

Kent Konseyleri,  şehirler için fırsattır. Bulundukları kentlerin yapılarına dinamiklik getirir, hareket katar. Şehrini seven, koruyan ve sahip çıkan insanlar olarak şehrimize dair fikirler üretiyor, memleketimizin sıkıntılarına parmak basıyoruz. Çankırı için ne iyi ise ortak akılla onu bulmaya çalışıyoruz. İşte bu yüzden Kent Konseyleri, kente dair her yerde olmalı.

Çankırı Kent Konseyi olarak Çankırı adına daha aktif çalışmalarla etkin bir rol üstlenmek, yaşanabilir bir Çankırı inşasında olmazsa olmazımızdır. “Çağdaş, Katılımcı, Uygar ve Adil Kent Bilinci” anlayışı ile çıktığımız bu yolda Çankırı Kent Konseyi olarak memleket meselesi üzerine düşünmek ve düşündürmek bizim için önemli.

Yaşanabilir bir Çankırı için, gelin; şehrimizi birlikte yönetelim.